ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ

2022 - Erasmus Yabancı Dil Sınavı Bilgilendirme (14.04.2023)

Değerli Öğrenciler;

Üniversitemiz, 2022-1-TR01-KA131-HED-000056535 proje numaralı Erasmus+ programı güz yarıyılı, bahar yarıyılı, güz+bahar yarıyılı ve yaz dönemi öğrenci öğrenim ve staj hareketliliklerine başvuruda bulunan öğrencilerimizin faaliyetlerinin kesintiye uğramaması adına Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün (UZEM) "#Öğrenme Yönetim Sistemi" sistemi üzerinden Fen Edebiyat Fakültesi, Yabancı Diller Bölümü tarafından yapılacak olan Online Yabancı Dil (İngilizce) Sınavı bilgileri aşağıdaki gibidir.

 • Öğrenci Öğrenim Hareketliliği kapsamında Yabancı Dil (İngilizce) Sınavına Girecek Aday Öğrenci Listesi İçin Tıklayınız...
 • Öğrenci Staj Hareketliliği kapsamında Yabancı Dil (İngilizce) Sınavına Girecek Aday Öğrenci Listesi İçin Tıklayınız...

Erasmus+ Programı Online Yabancı Dil Sınav Hakkında Genel Bilgilendirme:

 • 2022-2023 akademik yılı bahar dönemi Erasmus yabancı dil sınavı iki oturumdan oluşmaktadır.
 • İlk oturum dinleme ve okuma becerilerini ölçerken ikinci oturum ise konuşma becerisini ölçmektedir.

- Yazılı sınav (ilk oturum) hakkında bilgilendirme:

İlk Oturum İçin Tarih: 24 Nisan 2023

Gün: Pazartesi

Saat: 13:00 ‘te çoktan seçmeli test şeklinde gerçekleştirilecektir.

Sınava Giriş Alanı : Üniversitemiz Ana Sayfasında bulunan "Öğrenme Yönetim Sistemi" sekmesi üzerinden "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" ile giriş yaparak sınava katılabilirsiniz.

Aynı zamanda giriş link bilgisi şu şekildedir. http://evdekal.uzem.odu.edu.tr/login/index.php 

Yazılı sınav hakkında Bilgilendirme:

 • Sınav online yapılacağı için tek oturumda ve belirlenen saate yapılacaktır.
 • Öğrencilerin teknolojik alet ve internet bağlantıları gibi teknik hazırlıklarını yapmaları hususunda sorumluluk öğrenciye aittir.
 • İnternet bağlantısında yaşanabilecek sorunlara karşın hazırlanan sınavda 2 (iki) kez giriş yapmalarına izin verilmektedir. Mazeret sınavı yapılmayacaktır.
 • Eğitim dili Türkçe olan bölümler için ilk oturumda 30 sorudan oluşan üç (3) adet dinleme bölümü ve 20 sorudan oluşan iki (2) adet okuduğunu anlama bölümü bulunmaktadır. İlk oturum toplam 75 dakika sürecektir.
 • Eğitim dili %100 İngilizce olan bölümler için ilk oturumda 30 (otuz) sorudan oluşan üç (3) adet dinleme bölümü ve 20 sorudan oluşan iki (2) adet okuduğunu anlama bölümü bulunmaktadır. İlk oturum toplam 90 dakika sürecektir.
 • Birinci oturumda uygulanan sınav sonuçlarının puan sıralamasına göre kontenjanın iki (2) katı kadar öğrenci ikinci oturum olan sözlü sınava alınacaktır. Dolayısıyla diğer bölümler için ilk 65 öğrenci, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü için ilk 15 öğrenci sözlü sınava alınacaktır.
 • Sözlü sınav listesinin duyurusu Erasmus web sitesi (https://erasmus.odu.edu.tr/)  yapılacaktır. 

- Sözlü sınav (ikinci oturum) hakkında bilgilendirme:

İkinci Oturum İçin Tarih: 26 Nisan 2023

Gün: Çarşamba

Saat: 13:00 ‘te ODUZEM (Ordu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) üzerinden yapılacaktır.

Sözlü sınav hakkında Bilgilendirme:

 • Sözlü sınavın geçerli sayılması için öğrencilerin kameralarının açık olması gerekmektedir. Sınav kayıt altına alınacaktır.
 • Öğrencilerin, yayınlanacak olan listede belirtilen saatte ve sorumlu öğretim elemanının ODUZEM üzerinden açmış olduğu çevrimiçi derste online olması gerekmektedir.
 • Üniversitemiz ana sayfasında bulunan "Öğrenme Yönetim Sistemi " sekmesi üzerinden "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" ile giriş yaparak sınava katılabilirsiniz. Aynı zamanda giriş link bilgisi ( http://evdekal.uzem.odu.edu.tr/login/index.php ) de paylaşılmıştır. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Uluslararası İlişkiler Birimi

Erasmus Kurum Koordinatörlüğü

Adres :

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. Kat 28 Nolu oda Farabi Kurum Koordinatörlüğü Ofisi

Web Adresi :

erasmus.odu.edu.tr

Tel / Dahililer :

0 452 226 52 00 - 6125 / 6164 / 6165


Eklenme Tarihi : 14-04-2023 12:26:01